آرام کردن ذهن

یادداشت‌های شخصی و غیرشخصی

آرام کردن ذهن

یادداشت‌های شخصی و غیرشخصی

سلام. معمولا کوتاه می‌نویسم.

آخرین نظرات

از ادرار تا شیر مادر!

شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۷:۴۳

به گفته‌ی مادرم من در دوران نوزادی و کودکی بیشتر از دو سال شیر مادر خورده‌ام. به نظرم این امر اثرات مثبتی روی توانایی ها و استعدادهای ذهنیم داشته است.

یادم هست که یک بار در یک بخشی از کتاب قانون ابن سینا خواندم که ادرار انسان از ادرار خوک که اخته شده باشد بهتر است و در کل ادرار انسان را چیز بی ارزشی به شمار آورده بود.

یادم هست که در کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون سینوهه تعریف میکرد که زنی به پیشش آمد و از او خواست که بررسی کند که آیا باردار است یا خیر. سینوهه میگوید ما (دانش آموزان طب) برای پی بردن به باردار بودن و یا عدم بارداری یک زن، دو عدد گیاه (فکر میکنم گندم بود) را در دو جای مختلف میکاشتیم و یکی را با آب و دیگری را با ادرار زنی که برای معاینه آمده بود آبیاری کرده و پرورش میدادیم. اگر بعد از مدتی گیاهی که با ادرار آبیاری شده بود بیشتر از دیگری رشد کرده بود میگفتیم که آن زن باردار است.

یعنی ادراری که طبق گفته ی ابن سینا تا آن حد بی ارزش بوده، با بارداری، از آب که مایه‌ی حیات است، مفیدتر شده در رشد یک گیاه! حالا ببینید شیری که خدا در سینه‌ی مادر قرار داده و خودش به عنوان غذای نوزاد انتخاب کرده چقدر میتواند در رشدش موثر و مفید باشد!!

  • سجاد معمولی

ابن سینا

سینوهه

شیر مادر

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.